Ana sayfa Doğum Kişisel Bakım Karbonat Mucizesi

Karbonat Mucizesi

Hamilelik ve emzirme döneminde doğal ürünler kullanılmaya özen gösterilir fakat piyasada tamamen doğal bir roll on ya da deodorant bulmak çok zor. Gün boyu taze hissetmek için kullandığımız roll on ve deodorantlar alüminyum, paraben ve tricloson gibi kimyasal maddeler içeriyor.

Koltuk altı bezleri, meme bezleriyle bağlantılı olduğu için biriken kimyasallar emzirirken rahatlıkla bebeğinize geçebilir. İşte bu yüzden doğal bir alternatif arayışına başladım. Hiç bir kimyasal içermeyen roll on yapımı hem ucuz hem de yapımı çok kolay.

İhtiyacımız olan malzemeler;

1 yemek kaşığı mısır ya da buğday nişastası

1 yemek kaşığı karbonat

1yemek kaşığı zeytinyağı

2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

5 damla lavanta ya da portakal yağı

Karbonatı koku giderici özelliğinden, nişastayı da teri emmesi için kullanıyoruz. Diğer malzemelerde bu iki malzemeyi bir arada tutması için kullanılıyor. Kapaklı cam bir kapta tüm malzemeyi karıştırdıktan sonra katılaşması için buzdolabında bekletebiliriz. İşte hepsi bu kadar, ev yapımı roll onunuz hazır.

Bu yazıyı yazmak için bir süre bekledim. Sonuçlardan emin olmak istedim. Nihayet içime sinen bir tarifle işe yaradığını da görünce paylaşmak istedim. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim artık.

Sevgiyle kalın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Hamilelik Çatlaklarına Organik Tavsiye

Çatlaklar, derinin en üst tabakası olan epidermisin bir altındaki dermis tabakasında oluşa…