Ana sayfa Doğum Kişisel Bakım Hamilelik Çatlaklarına Organik Tavsiye

Hamilelik Çatlaklarına Organik Tavsiye

Çatlaklar, derinin en üst tabakası olan epidermisin bir altındaki dermis tabakasında oluşan yırtıklar sonucu ortaya çıkan bir görüntüdür. Ne zaman çatlaklar için önlem alacağınız kişiden kişiye değişen bir durum.

Hamileyken paraben içeren kozmetik ürünlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Nemlendiriciler, makyaj ürünleri, güneş kremi, yaşlanma karşıtı ürünlerin yanı sıra, saç bakım ürünlerinde de paraben oldukça sık kullanılır. Paraben, koruyucu madde olarak kullanılır, çeşitli kanser türleri üzerinde etkisi vardır ve vücudunuzun hormon sistemini bozabilir. Özellikle hamileliğinizin ilk 4 ayı organik ürünler kullanmanızı tavsiye edebilirim. Bir çok organik ürün var piyasada ama hindistan cevizi yağının çatlakları önlemede etkili ve organik olduğu içinde gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir ürün olduğu için biraz bahsetmek istiyorum umarım faydalı olur.

Hindistan cevizi yağı dünyada sadece yenilebilir bir yağ ve saç tozu olarak değil aynı zamanda cilt için mükemmel bir masaj yağı ve pürüzsüzleştirici olarak da ünlüdür. Dünyanın tropik bölgelerinde hindistan cevizi kolayca bulunur ve birçok yönden kullanılır.

Hindistan cevizi yağı yağ asitleri (Caprylic ve Lauric) içten ve dıştan inflamasyonu azaltır ve nemlendirerek onları cilt koşullarının her çeşidi için mükemmel bir çözüm haline getirir. Cildi korur ve cildi iyileştirmek için ideal olan birçok antioksidan içerir. Buna ek olarak, antimikrobiyal özellikler birçok cilt koşuluna neden olabilecek candida veya mantar kaynaklarını dengeler.

Katı bir yağ olan hindistan cevizi yağı diğerlerine oranla daha yumuşak bir yapıdadır, öyle ki elinize aldığınızda erir sıvı hale gelir. Özellikle yabancı kaynaklarda cilt çatlaklarına karşı oldukça fazla kullanıldığını gördüğümüz bir yağ. Yapısında bulunan Omega 6, Linoleic acid, Monounsaturated, Oleic Acid, Caproic Acid, Capric Acid, Caprylic Acid, Lauric Acid, Myristic Acid, Stearic Acid, Alpha Tocopherol, Delta Tocopherol, Alpha Tocotrienols, Delta Tocotrienols, Gamma Tocotrienols, Vitamin K sayesinde çatlaklara faydalıdır. Özellikle k vitamini çatlaklar ve ciltteki kırmızı görünümler üzerine son derece etkilidir. Baş ucu kremi olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sevgiyle kalın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Ev Yapımı Diş Macunu

Diş macunları ve beyazlatıcılarda florür başta olmak üzere pek çok zararlı kimyasal madde …