Bozburun

 

Kalabalıktan ve gri şehrin kasvetinden o kadar bunalmıştım ki, bu yaz huzur bulabileceğim sessiz, sakin bir yer aramaya başlamıştım kendime. Tam da bu isteklerimi karşılayan bir yer oldu burası. Havasına, suyuna, doğasına aşık olduğum ve kalbimi orada bıraktığım yer Bozburun.

 

Tercih ettiğim otel Baldan Suites oldu. Otelin karayla bağlantısı yok, ulaşım tekneyle sağlanıyor. Bozburun merkeze vardıktan sonra, beş gün boyunca karaya hiç ayak basmayacağım bir serüvene doğru, Mehmet Kaptan’ın gelip bizi aldığı tekneye bindim.  Tekneye bindiğim andan itibaren muhteşem bir yeşil ve denizle iç içeydim o andan itibaren tatil başlamıştı benim için. Tüm güzel enerjileriyle karşıladılar bizi. Odaları temiz ve tadına doyulmaz bir manzarası vardı otelin.

 

Masmavi deniz, begonviller ve yeşilin bin bir tonu ile yeniden tanıştım diyebilirim. Çarşaf gibi ve her daim ılık denizinde serinleyebiliyorsunuz. Özellikle benim gibi erken saatlerde güne başlayanlar için sabahların huzuru bir başka oluyor burada.

 

Akşamları da ayrı bir güzel. Gün batımında ki turuncular, maviler bir yanda. Denizin üstünde olma hissi çok güzel. Sanırım bu hayatta en mutlu olduğum anlardan biri, bu manzara eşliğinde huzurla yemek yemek.

Beş günlük rüya sonunda Bozburun kalbimde eve döndüm. Bozburun hayaller kurdurdu bana, yeni başlangıçlara heveslendirdi. Bir ara aklımdan plansızca hiç dönmeyip kalmak ve buradan devam etmek de geçti lakin o kadarına yaşam şartları el vermiyor elbette.

 

“Boz taşlar önümüzde

Cebimizde yalnızlık var

Şu dümdüz büyüyen gecede

Tek dostumuz yakamozlar…

İçim kıpır kıpır / deniz kıpırtısız…” Bozburun işte tam öyle: Kıpırtısız, çarşaf gibi bir deniz…

Neden daha önce gelmemişim? sorusunu sordum kendime sıkça. Eğer sizin de yolunuz düşerse buralara, bu huzurun hakkını sonuna kadar vermeden dönmeyin.

Sevgiyle kalın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Masal Diyarı Kapadokya

Harika geçen 2 günlük gezimden bahsetmek istedim sizlere bu yazımda. Doğum günümde kendime…