Ana sayfa Benim Dünyam 2017 Bitmeden…

2017 Bitmeden…

Bu yılı geride bırakırken aklımda tüm yılın muhasebesi dolaşıyor. Ama en çokta bana öğrettiği şeyleri düşünüyorum şimdilerde. Bu yılın bana muazzam öğretileri oldu. Kalbimi dinleyerek hayata güvenmeyi öğrendim. Dönüşüm yolculuğumda biraz da olsa ilerleyebildiğimi, yol alabildiğimi hissediyorum.

Mutluluk; benim için küçük, basit bir yaşamda… Mutluluk, küçük mutluluklarda… Bu yıl, bana sadeleşme fırsatı sundu. Bunun için epey uğraştım ama bir kere tadına varınca kopamıyorsun çünkü öyle bir huzur kaplıyor ki içi. Sadeleşmek deyince hep şu dizeler gelir aklıma;

‘… hiçbir şeyin fazlasını taşımak istemiyordum artık. Yalnızca yolculukta değil, hayatta da.’ -Murathan Mungan

Bu yıl öz şefkatle tanıştım. Herkesi kendinden çok düşünen ama kendine sarılamayan bir çok insan gibi ben de kendimi es geçmeyi seçmişim. İnsan ancak hallerini ve duygularını kabul edince rahatlıyor.  Bende deriiin bir nefes alarak her şeyi olduğu gibi kabul ettim ya da etmeye çalıştım ve kendime kocaman sarıldım.

Bir hayale sahip olmak öyle iyi geliyor ki insana… Hayaline sarılıp öylece izlemek onu, gerçeğe dönüştüğünü görmek ne müthiş duygu. Bir yerde okumuştum. “Niyet, hayale aşıktır.” Düşlediğin kadar gerçeğine yakınsın, düşlediğin kadar… Sen de içinde kıvılcım, hareket, derin bir heyecan uyandıran o hayalinin peşine düş. Ve hayallerin için plan yap, kararlar ver, yol haritaları çiz. Sen niyetini koyduğunda, hayat senin hiç bilmediğin biçimlerde dönüşmeye başlıyor.

Yeniye, yeniliğe aşığım. Yeni yıla girerken dileğim, su gibi olup hep akmak hiç durmadan ve varoluşuma hizmet etmek… Kendimiz, keşfedilmeye değer yegane şey. Kendime ve hayata verdiğim en önemli söz faydalı olmak. Kendimizi keşfedebildiğimiz faydalı olabildiğimiz bir yıl olsun.

Sevgiyle.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Başka Bir Dünya Mümkün

Başka bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyorum. Bu inancım sayesinde de her geçen gün farkı…